تبلیغات
دیافه - عجب خانم خوشگلی بود...حیف شد مرد...الهییییییی

دیافه

عجب خانم خوشگلی بود...حیف شد مرد...الهییییییی

به نام خدا

عجب خانم خوشگلی بود...حیف شد مرد...الهیییییییd'oh

چه دختر خانم خوشگلیhypnotized

عجب هیکلی داره این دختره !whistling

پروانه جان تو نمیخوای رژیم بگیری...تازه اگه دماغتم عمل کنی خیلی خوشگل تر میشی...اون وقت هم کار بهتر گیر میاری هم شوهر!

میدونی عزیزم اگه فلان طوری ارایش کنی موهاتم اینطوری رنگ کنی و از این مانتوها بپوشی خیلی قیافه ات باکلاس تر میشه اونوقت توی اون شرکتهای بالا شهر هم میتونی کار با حقوق خوب گیر بیاری smug

عجب املی هستیا ... تو که دختر 15-16 ساله نیستی که با لباس ساده و بدون آرایش میای از خونه بیرون... این مانتوهای املی چیه میپوشی... مانتو باید اندامی باشه تا همه بفهمن از بقیه چیزی کم نداریcool

نمیدونی عروس بزرگمون چقدر خوشگله الانم برای برادر کوچیکم دنبال یه دختر خیلی خوشگل میگردم، میخوایم تو فامیل تک باشه... برادرم میگه یه دختری میخواد که وقتی باهاش بیرون میره همه بهش نگاه کنن...تو یه دختر خوشگل سراغ نداری؟

خانم دکتر نمیدونی چقدر دختر من بی عرضه است ... حتی تو دانشگاه هم هنوز نتونسته برای خودش یه دوست پسر گیر بیارهsick... خاک بر سرش... یه مانتوی گشاد میپوشه... بدون آرایش... الان که عصر بوق نیست... آخه شما بگین این دوره زمونه دختر اینطوری میره دانشگاه؟ حالا ما باید منتظر باشیم این و اون بیان خواستگاری... یه کم از آبجی کوچیکه اش یاد نمیگیره ...

***

شرمنده که اینقدر باز نوشتم!

از مانتو فروشیها و مانتوهاشون که بگذریم به نظر من مشکل حجاب و اینطور گشتن دخترا توی جامعه ما ریشه فرهنگی داره! توی جامعه ما تنها ملاک انسانیت برای یک زن زیباییشه و چیزهای دیگه ای مثل درک و فهم و شعور هیچ جایگاهی و مفهومی درباره خانوما نداره و به زن به عنوان یه عروسک نگاه میشه که تنها وسیله ایه برای خودنمایی و لذت تنیجه همین میشه که داریم میبینیم!

کم ندیدم دخترهایی که نماز و روزه شون ترک نمیشد اما حجابشون واقعا فاجعه بود... دلیلش هم معلوم بود...توی خونوادشون دختری که اینطور نبود اصلا مورد پذیرش نبود و مجبور بود انواع زخم زبونها رو تحمل کنه ... آخه توی جامعه ما دختر یعنی عروسکی برای لذت ... همه هم که توان ایستادگی در برابر تحقیرها و حرف این و اون رو ندارن و برای کسب مقبولیت ظاهرشون اون طوری میشه که نباید باشه.

از مشکل فرهنگ خونواده ها بگذریم مشکل دیگه کاره! فرض کنین یه خانم با لباس ساده و قیافه معمولی و بدون آرایش ولی کاملا متخصص برای کار به یه شرکت مراجعه کنه ، همراه اون هم یه خانم با آرایش غلیظ، موی مش شده و مانتوی اندامی ولی کاملا بیسواد هم برای کار مراجعه کنن... حالا فکر میکنین کدومشون استخدام میشن؟

خوب کاملا واضحه خانومی که آرایش غلیظ، موی مش شده و مانتوی اندامی داره حتی اگه از لحاظ سواد و تخصص یک دهم اون خانم ساده و معمولی نباشه!

خوب وقتی کسی به پول نیاز داره و میبینه که فقط در این صورت استخدام میشه و خیلی هم مذهبی نیست معلومه که برای کسب مقبولیت شغلی این طور میپوشه!

اگه خوب فکر کنیم خیلی دلایل دیگه ای رو میتونیم پیدا کنیم که توی بدحجابی توی جامعه ما موثره!

 

 طبقه بندی: عمومی، 
نوشته شده در تاريخ جمعه 11 خرداد 1386 توسط دیافه | نظرات ()
نمایش نظرات 1 تا 30
موضوعات
مطالب اخير
آرشيو مطالب
نويسندگان
صفحات جانبي
پيوند ها
آمار سايت